3D nowym trendem w projektowaniu graficznym

Kategoria: Wizualizacje 3D

Data: 29 czerwca, 2021

3D nowym trendem w projektowaniu graficznym

Grafika 3D staje się coraz bardziej popularna. Nie ma wątpliwości, że trójwymiarowe i ruchome obrazki klikają się najlepiej – zdecydowanie bardziej przyciągają uwagę niż standardowe ilustracje. Czym właściwie jest grafika 3D, gdzie się pojawia i dlaczego to jeden z najbardziej popularnych trendów w projektowaniu graficznym? Tego dowiecie się w naszym artykule. 

Grafika 3D – czym właściwie jest i dlaczego warto ją stosować?

Grafika 3D ma na celu wizualizację obiektów trójwymiarowych. Zastosowanie obrazu trójwymiarowego umożliwia nadanie danemu obiektowi realizmu. Wykorzystanie efektów 3D znajduje świetne zastosowanie w sklepach internetowych. Marki dbają o to, aby klienci, którzy robią zakupy przez Internet, mogli czuć się tak, jakby wykonywali je w sklepie stacjonarnym. Dzięki takiej technologii łatwiej jest wyobrazić sobie dany produkt.

Gdzie jeszcze pojawi się grafika 3D?

Coraz większe możliwości sprzętowe i stale pojawiające się nowe technologie umożliwiają wykonywanie grafik 3D – nieustannie rośnie wydajność urządzeń mobilnych oraz szybkość Internetu. Trójwymiarowe obrazy pojawiają się nie tylko w animacjach, ale także na stronach internetowych, ilustracjach czy plakatach. W połączeniu z nietypową typografią, ciekawymi kształtami i rysunkami stanowią ponadprzeciętne i wyróżniające się treści.

 

Efekt trójwymiarowości będziemy mogli obserwować nie tylko w projektach internetowych, ale również drukowanych. Elementy przedstawione jako trójwymiarowe lub ruchome prezentują się w druku bardzo naturalnie, a zarazem bardziej oryginalnie. Efekt 3D używany jest najczęściej do uwypuklenia dekoracyjnych elementów graficznych.

 

 

Grafika 3D a social media 

W dzisiejszych czasach, żeby zaistnieć w social mediach, trzeba czymś się wyróżniać, a w dobie dostępnych treści w Internecie nie jest to łatwe zadanie. Dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie grafiki 3D w postach. Takie posty w połączeniu z odpowiednim tekstem przyniosą znacznie lepsze wyniki niż tradycyjne treści z grafiką stockową lub zdjęciem, ponieważ dzięki swojej atrakcyjnej formie skutecznie przyciągają uwagę użytkowników. Jak obejrzeć taki post 3D?

 

Wystarczy najechać kursorem na obszar obiektu, następnie kliknąć i w celu obracania elementów na grafice należy przytrzymać – można poruszać nim w dowolnym kierunku. Jest także możliwość przybliżenia obrazu w poście –  a można to zrobić za pomocą wciśniętego klawisza shift lub tzw. scroll’a. Jeśli natomiast korzystamy z urządzeń mobilnych wystarczy tylko przybliżyć obraz za pomocą gestu „pinch”.