6 korzyści płynących z video marketingu

Kategoria: Filmy reklamowe

Data: 27 kwietnia, 2022

6 korzyści płynących z video marketingu

W dobie Internetu marketing przybiera różne oblicza. Może mieć on formę kreatywnych, często niezwykle zaawansowanych grafik lub tekstów promocyjnych. Niemniej, jego najefektywniejszą formą, która przynosi spektakularne rezultaty, jest video marketing. W jednym z naszych wcześniejszych artykułów przedstawiliśmy Ci pomysły na ciekawe wykorzystanie video contentu w celu promowania Twojego biznesu. W tym artykule zaprezentujemy Ci 6 korzyści, jakie płyną z tworzenia filmów reklamowych dla Twojego biznesu. Jesteś ciekawy? Zapraszamy do lektury!

Google i video – połączenie idealne

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania jest doskonałym dowodem na popularność danych treści. Okazuje się, że prawie ¾ wyników pokazujących się w Google stanowi właśnie video content. W znacznej większości są to filmy publikowane w serwisie YouTube i ma to bezpośredni związek z tym, że należy on do Google’a. Jak myślisz, dlaczego warto zdecydować się na filmy reklamowe?

W porównaniu do swoich początków, w ciągu ostatnich lat algorytmy Google znacznie się zmieniły. Kiedy opublikujesz swój content w formie video, ta najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka w pierwszej kolejności odczytuje go jako treść wysokiej jakości. Z tego względu wrzucony przez Ciebie film uzyska wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania niż tekst czy grafika. Podczas współpracy z jednym z naszych klientów oprócz wykorzystania autorskich grafik postanowiliśmy stworzyć video przedstawiające jego produkty. Ukazanie mąki w wielkanocnej scenerii okazało się strzałem w dziesiątkę!

Video content przyciąga mobilnych użytkowników

Wyobraź sobie, że jesteś odcięty od Internetu na miesiąc. Niełatwe, prawda? Bez wątpienia jest to jeszcze trudniejsze w przypadku młodego pokolenia. Jak donosi Google, 70% nastolatków poświęca więcej niż 3h dziennie, na oglądanie video w Internecie. Nieco starsi użytkownicy sieci spędzają swój wolny czas w podobny sposób, a wszystko to odbywa się właśnie na urządzeniach mobilnych. Nic w tym dziwnego, gdyż obecnie smartfony stały się niezwykle przyjazne wielbicielom video contentu. 

 

Jeżeli chcesz w skuteczny sposób trafić z treściami promocyjnymi do swoich odbiorców, powinieneś wybrać właśnie filmy reklamowe. Z punktu widzenia użytkownika obejrzenie materiału video jest o wiele wygodniejsze niż przeczytanie tekstu, gdyż nie musi on martwić się o wyskakujące okienka czy inne przerywniki, które utrudniają mu zapoznanie się z treścią. Tworząc swoje filmy, zadbaj o wyraźne i dobrze zrozumiałe audio. Dzięki niemu zadbasz o użytkowników, którzy lubią traktować filmy jako podcasty i słuchają ich podczas wykonywania codziennych czynności. 

Klienci kochają filmy produktowe!

Wiele osób posiadających swoją firmę, powstrzymuje się przed tworzeniem treści video, twierdząc, że wygeneruje to zbyt duże koszty dla ich przedsiębiorstwa. Niemniej, warto wyjść naprzeciw potrzebom klientów, gdyż, jak się okazuje, uwielbiają oni treści produktowe w formie video! Film nie tylko ułatwia konsumentom zapamiętanie znaczących faktów dotyczących, na przykład, specyfikacji urządzeń, ale przede wszystkim pozwala im zaoszczędzić czas. 

 

Udowodniono, że ponad połowa osób oglądających video po zapoznaniu się z nim chętnie udostępni je w sieci, jeżeli stwierdzi, że okazało się przydatne. Jest to doskonały sposób, abyś zapewnił swojej firmie dodatkowe wyświetlenia oraz odwiedziny na Twojej stronie internetowej. Stworzenie filmu reklamowego poszerzy zasięg Twojego biznesu oraz zwiększy rozpoznawalność Twojej marki.  

Zwiększ wiarygodność swojej marki za pomocą video

Publikowanie treści video pozwala Twoim odbiorcom poznać Cię bliżej. Tworząc film o swojej marce, sprawisz, że będzie ona o wiele bardziej wiarygodna. Dodatkowo może posłużyć on do promocji na szeroką skalę. Jeżeli Twoje usługi są nietypowe lub też wpasowują się w specyficzną niszę warto, abyś zdecydował się na video content, który ukaże Twoją firmę w nowym, świeżym świetle. 

Filmy reklamowe to nasza specjalność. Jakiś czas temu wykonaliśmy wyjątkową realizację, w której pokazaliśmy piękny, zabytkowy budynek w zupełnie nowej odsłonie. Naszemu klientowi nie tylko zależało na tym, aby wyeksponować największe atuty eleganckiego hotelu – jego głównym celem było zaprezentowanie się firmom jako doskonałe miejsce na organizację szkoleń oraz spotkań biznesowych. 

Video marketing wszystko Ci wyjaśni

Wprowadzając nowy produkt czy usługę, musisz zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości informacji na ich temat. Nikt bowiem nie lubi kupować kota w worku. W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi fakt, że głównym źródłem, z którego Twoi klienci czerpią wiedzę, jest Internet. To właśnie tam powinieneś umieścić informacje na temat swojej oferty. Jaka forma będzie najlepsza?

 

Odpowiedź prawdopodobnie Cię nie zdziwi. Video! Aż 98% użytkowników Internetu twierdzi, że przed zakupem produktu lub usługi obejrzało film na ich temat. Ba! Sami tak robimy. Dzieje się tak, między innymi, dlatego, że audiowizualne formy są o wiele łatwiej przyswajalne, a co za tym idzie, umożliwiają zapamiętanie większej ilości informacji. 

Video content łączy ludzi

Tworzenie contentu video nie tylko wpłynie na rozpoznawalność Twojej firmy, ale również pozwoli zbudować wokół niej społeczność, która dodatkowo wpłynie na zasięgi Twojej marki. Media społecznościowe uwielbiają treści w formie filmu, a z kolei użytkownicy Internetu kochają Social Media! Jeżeli chcesz tworzyć treści, które zachęcą ich do interakcji, koniecznie postaw na video promocyjne. 

 

Nie musisz decydować się od razu na bardzo profesjonalne produkcje, do których stworzenia zaangażujesz kilkunastoosobową ekipę filmową. Social Media wiele wybaczają, jeżeli chodzi o video content. W niektórych przypadkach, jak na przykład na Instagramie, naturalne treści w formie filmu są niezwykle pożądane. Stories “z ręki” potrafią generować naprawdę fantastyczne wyniki, a dodatkowo zmniejszą dystans między Twoją firmą a klientami.