Jak stworzyć reCAPTCHA v3?

Kategoria: Strony internetowe

Data: 12 listopada, 2021

Jak stworzyć reCAPTCHA v3?

ReCAPTCHA to mechanizm, który służy do potwierdzania tożsamości użytkownika w Internecie. Pomaga rozróżnić, które działania są spowodowane przez użytkownika, a które wynikają z akcji bota w witrynie internetowej.  Wdrożenie reCAPTCHA to ważny krok podczas tworzenia stron internetowych.

 

ReCAPTCHA v3 wymaga znacznie mniejszej interakcji użytkownika przy wysokiej skuteczności w walce z botami oraz spamem na stronie internetowej. Poprzez analizę takich parametrów jak ruch kursora myszy czy pliki cookie, jesteśmy w stanie stwierdzić, czy mamy do czynienia z prawdziwym użytkownikiem. 

Dlaczego warto mieć reCAPTCHA v3?

Jako użytkownicy, coraz bardziej skupiamy się na bezpieczeństwie w sieci. Wynika to z naszej większej świadomości na temat grożących niebezpieczeństw związanych z utratą bądź wyłudzeniem danych. Dlatego niezwykle ważne jest, aby podejmować wiele środków, które zabezpieczają naszą stronę internetową czy sklep online. 

 

Użytkownicy będą zadowoleni, że korzystają z profesjonalnej witryny dbającej o bezpieczeństwo, a my będziemy będziemy ją efektywniej optymalizować, zwiększymy skuteczność działań związanych z email marketingiem oraz ominie nas SPAM. 

Jak zarejestrować reCAPTCHA v3?

Rejestracja reCAPTCHA v3 jest bardzo prosta i przyjemna. Poniżej, w kilku prostych krokach przedstawiamy, jak to zrobić: 

1. Po pierwsze, należy zalogować się na konto Gmail.

panel logowania gmail
panel logowania gmail

 

2. Następnie, w wyszukiwarce Google wpisujemy “Google reCAPTCHA Login”. 

panel wyszukiwań Google
panel wyszukiwań Google

 

 

3. Po pojawieniu się wyników wyszukiwania, wybieramy “Sign In”: 

wyszukiwarka Google
wyszukiwarka Google

4. Wyświetli się następujący formularz rejestracyjny do wypełnienia: 

panel Google reCAPTCHA
panel Google reCAPTCHA

5. Poniżej przedstawiony został poprawny sposób wypełnienia formularza tak, aby w efekcie końcowym wygenerowane zostały klucze reCAPTCHA. W polu “typ reCAPTCHA” wybieramy oczywiście wersję v3. Należy pamiętać o prawidłowym wpisaniu nazwy domeny. 

formularz Google reCAPTCHA
formularz Google reCAPTCHA

6. Po wypełnieniu formularza oraz naciśnięciu przycisku “prześlij” zostaną wygenerowane dwa klucze: witryny oraz tajny klucz. Klucz witryny należy użyć w kodzie HTML strony, natomiast klucz tajny służy do komunikacji pomiędzy witryną a reCAPTCHA. Oba kody należy wysłać do firmy zajmującej się Twoją stroną internetową. 

panel dodawania usługi reCAPTCHA do witryny
panel dodawania usługi reCAPTCHA do witryny

Po umieszczeniu klucza w kodzie strony, ikona reCAPTCHA będzie widoczna w prawym dolnym rogu Twojej witryny. Oznacza to, że mechanizm został wdrożony prawidłowo i możemy cieszyć się dodatkowym zabezpieczeniem na naszej stronie internetowej.