Modelowanie produktów w 3D: jakie przynosi korzyści?

Kategoria: Wizualizacje 3D

Data: 10 listopada, 2021

Modelowanie produktów w 3D: jakie przynosi korzyści?

Większość z nas chciałoby lepiej poznać produkt, który zamawia przez Internet. Aktualnie platformy e-commerce nie mogą korzystać z przywileju fizycznego sprawdzenia produktu przed zakupem.

 

W tym momencie, wchodzimy my!

 

Wyrenderowany obraz produktu (wizualizacja 3D produktowa) w fotorealistyczny sposób pozwala na dowolne jego użycie. Dzięki wizualizacjom 3D produktów możemy oglądać je pod różnymi kątami, przybliżać szczegóły itd. Znacząco pozwala to przekonać naszego potencjalnego, wstępnie zainteresowanego klienta do produktu.

 

Obecnie modelowanie 3D produktów oraz wizualizacje 3D produktów wykorzystywane są w różnych branżach biznesu, w celu zwiększenia sprzedaży.

Wizualizacje 3D produktów w różnych branżach

W branży e-commerce szerokie zastosowanie znalazły wizualizacje 3D. Dzieje się tak, ponieważ produktowi można nadać realistyczny wygląd, pozwalając na jego analizę pod różnymi kątami. Dzięki temu sprzedaż wzrasta bardzo dynamicznie, spada za to liczba zwrotów!

 

Oprócz e-commerce, modelowanie to jest szeroko stosowane w różnych branżach do realizacji najrozmaitszych celów. Poniżej omówiono różne zastosowania wizualizacji 3D produktów.

Prototypowanie produktu

katalizator
katalizator

Marketing produktów można również wzmocnić za pomocą modelowania 3D. Zapierające dech w piersiach efekty wizualne, takie jak projekty biżuterii 3D, mogą być tworzone do celów reklamowych.

 

Animacje modeli oferują dodatkowe możliwości promocji produktów, ponieważ można zademonstrować całą gamę możliwości i funkcji. Dodając interaktywność, kupujący mogą mieć możliwość wizualizacji funkcjonowania produktu, aby mogli podejmować świadome decyzje dotyczące zakupów.

 

Każdy istniejący przedmiot można przemodelować, integrując bardziej zaawansowane funkcje projektowania i teksturowania. Jeśli produkt ma być drukowany, różne opcje materiałów można przetestować cyfrowo przed faktycznym wydrukiem.

Branża Beauty

kosmetyki meline wizualizacja
Meline – wizualizacja 3d kosmetyków

Branża medyczna

W sektorze opieki zdrowotnej medyczne modele 3D są wykorzystywane do symulacji narządów i elementów kostnych, zwłaszcza obszarów dotkniętych deformacjami. Dla studentów medycyny modele służą jako pomoc w nauce, ponieważ części anatomiczne można dokładnie zwizualizować. Za pomocą technologii obrazowania 3D można w dokładny sposób wykonać demonstracje, takie jak różne tekstury narządowe.

 

Wykorzystując modelowanie 3D, chirurdzy mogą planować operacje z dokładnie zaprojektowanymi modelami konstrukcyjnymi części medycznych. Części można dostosować, aby odpowiadały rzeczywistym proporcjom i uwzględniały nieprawidłowości, na które może cierpieć pacjent. Chirurdzy mogą jasno wyjaśnić pacjentom, czego mogą się spodziewać po zabiegach chirurgicznych. Dzięki temu pacjenci są pewni siebie, a operacje można przeprowadzić z łatwością.

 

Obrazowanie 3D jest również niezbędne w stomatologii. Koronę zębów można zaprojektować cyfrowo i wydrukować. Protezy kończyn można również drukować w prostszy sposób w porównaniu do wcześniejszych czasów, co również zmniejsza ich koszty.

Projektowanie wnętrz i wizualizacje architektoniczne

Za pomocą trójwymiarowego modelowania wizje architektów mogą być realistycznie oraz zmaterializowane przed rozpoczęciem projektu. Plany konstrukcyjne budynków można zaprojektować za pomocą architektonicznej wizualizacji 3D. Z łatwością można zademonstrować wnętrze i zewnętrzne elementy konstrukcji. Można oglądać różne perspektywy, a proponowanej konstrukcji przyjrzeć się z lotu ptaka.

 

Klienci inwestujący w projekty wnętrz mogą mieć realistyczny obraz tego, jak projekt będzie wyglądał po zakończeniu. Aranżacje można zmieniać według upodobań klientów. Projekty mogą być chętniej i częściej zatwierdzane przez klientów, a niezbędne zmiany można wprowadzić na długo przed rozpoczęciem prac przygotowawczych.

wizualizacja 3d pomieszczenia
Wizualizacja salonu w domkach bliźniaczych

Branża modowa

Branża modowa zawsze była w czołówce przyjmowania najnowszych technologii. Dotyczy to również modelowania trójwymiarowego. Projekty odzieży mogą być dynamicznie modelowane cyfrowo przez projektantów mody i artystów. Mogą oni dzięki temu eksperymentować z różnymi tkaninami, krojami oraz stylami. Atrakcyjne katalogi modowe można projektować dla witryn e-commerce. Ubrania dla różnych postaci w grach wideo i filmach kinowych można także zaprojektować za pomocą wizualizacji 3D.

 

Za pomocą modelowania 3D można zaprojektować skomplikowaną pod względem budowy biżuterię. Projektanci mogą wirtualnie zaplanować najlepszy sposób włączenia różnych cennych klejnotów do projektu bez konieczności wcześniejszego tworzenia fizycznych prototypów. Biżuteria może być dostosowana do preferencji klientów. Poziom zadowolenia klientów jest również wysoki, ponieważ klientom można zaoferować wgląd w produkt końcowy.

Postacie z gier

Modelowanie 3D znajduje szerokie zastosowanie w grach wideo. Wraz z postępem technologicznym realistyczny wygląd gier wzrósł, ponieważ można dodawać interaktywne obiekty 3D. Postacie otrzymują doskonałe i szczegółowe reprezentacje, a sceny są bardziej realistyczne.

 

Inżynieria mechaniczna

Za pomocą modeli 3D CAD w dziedzinie inżynierii mechanicznej można opracowywać złożone rysunki i opracowywać dokładne specyfikacje. Okazuje się to cenne we wspieraniu projektowania, konstruowania i wytwarzania części mechanicznych i produktów.

 

Inżynierowie mechanicy mogą tworzyć fotorealistyczne obrazy za pomocą modelowania CAD, które są bardzo realistyczne i dokładnie przedstawiają fizyczne produkty w trybie cyfrowym. Jest to również szeroko stosowane w różnych pokrewnych branżach, takich jak produkcja pojazdów, projektowanie konstrukcji, przemysł stoczniowy i projektowanie produkcji skomplikowanych wyrobów mechanicznych.

Publikowanie

W dziedzinie wydawniczej można to wykorzystać do renderowania fotorealistycznych obrazów, które można zastosować do przedstawiania ilustracji w podręcznikach itp. Obrazy flory, fauny i inne trudne do zrozumienia pojęcia mogą być wyświetlane w bardziej realny sposób.