Najlepsze strony z muzyką Royalty-Free (Darmowa muzyka)

Kategoria: Filmy reklamowe

Data: 21 stycznia, 2022

Najlepsze strony z muzyką Royalty-Free (Darmowa muzyka)

Wraz z rozwojem Internetu wzmocniła się pozycja video, zarówno reklamowego, jak i tego służącego czystej rozrywce. Twórcy filmów reklamowych starają się jak najlepiej wpasować się w gusta ich widowni. Praca nad wizualną stroną produkcji nie jest jednak wystarczająca, aby była ona atrakcyjna dla Twoich widzów. Dźwięk stanowi integralną część wysokojakościowej produkcji. Co zrobić, aby muzyka wykorzystywana w video pochodziła z legalnego źródła?

Prawa autorskie do muzyki, czyli jak uniknąć copyright strike

Zdarza się, że twórcy filmów nie przykładają wagi do tego, jakich utworów używają w swoich produkcjach. Kierowanie się tylko i wyłącznie gustem muzycznym nie jest dobrym rozwiązaniem. Wykorzystanie muzyki, która nie jest Twoją własnością intelektualną, może wiązać się z tym, że otrzymasz ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich. Dlaczego niektórzy internetowi twórcy otrzymują copyright strike?

 

Naruszenie praw autorskich to poważna sprawa. Z tego względu platforma, jaką jest YouTube, wprowadziła środki ograniczające wykorzystywanie muzyki bez zgody jej autorów. Jeżeli film zawiera całą piosenkę objętą prawami autorskimi lub nawet jej fragment, YouTube wysyła pierwsze ostrzeżenie. Otrzymanie go wiąże się również z koniecznością ukończenia Kursu o prawach autorskich, który umożliwia twórcom internetowym zrozumienie, jak one działają i w jaki sposób trzeba przestrzegać ich na tej platformie. 

 

Jeżeli twórca zaprzestanie nielegalnego wykorzystywania utworów i zacznie korzystać z banków darmowej muzyki, wszystko skończy się dobrze. Niemniej jednak, jeżeli będzie kontynuował ten proceder, może liczyć się z kolejnymi upomnieniami. W przypadku, w którym otrzymasz 3 ostrzeżenia o naruszeniu praw autorskich, Twoje konto zostanie zamknięte, wcześniej przesłane filmy znikną z kanału oraz stracisz możliwość dalszego działania na YouTube.

Muzyka najwyższej jakości do Twojego filmu

Każdy, zarówno początkujący, jak i zaawansowany twórca powinien wiedzieć, że umieszczanie w filmie muzyki bez zgody jej autora jest nielegalne. Z tego powodu, w głowach wielu filmowców powstało pytanie: skąd wziąć muzykę do video? W tym przypadku z pomocą przychodzą strony umożliwiające korzystanie z utworów Royalty-Free, czyli takich, które nie posiadają praw autorskich. Poniżej przedstawiamy zestawienie najlepszych portali oferujących taką usługę.

Musicbed, czyli profesjonalne audio na wyciągnięcie ręki

Pierwszym na naszej liście jest portal Musicbed, oferujący niezliczoną ilość licencjonowanych utworów. Biblioteka muzyczna znajdująca się na tej stronie zawiera wszystko, czego dusza zapragnie! Nie ważne, czy tworzysz profesjonalne produkcje, amatorskie filmy na kanał YouTube czy prezentację do szkoły. To, co oferuje Musicbed z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

Utwory zamieszczone na tej stronie cechuje profesjonalna jakość. Dzięki temu Twoja produkcja wzbogacona będzie o audio najwyższej jakości. Jeżeli jednak szukasz efektów dźwiękowych, możesz się nieco rozczarować. Musicbed w swojej ofercie posiada jedynie utwory instrumentalne oraz wokalne. Opłata za użytkowanie strony funkcjonuje zarówno na zasadzie jednorazowego użytku, jak również subskrypcji.

Storyblocks – wszystko, czego potrzebuje Twoje video

Kolejną prezentowaną przez nas propozycją jest Storyblocks, który oferuje muzykę stockową o najwyższej jakości. Przyjazny interfejs jest dużym ułatwieniem w momencie, gdy musimy wybrać ścieżkę dźwiękową spośród ponad 100 tysięcy utworów. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Storyblocks w swojej ofercie posiada efekty dźwiękowe.

 

Storyblocks jest płatnym rozwiązaniem. Co jednak ciekawe, strona ta umożliwia odsłuchanie pełnej wersji utworu czy dźwięku przed podjęciem decyzji o ich zakupie. Audio to nie jest oznaczone cyfrowym znakiem wodnym, więc masz możliwość odsłuchania go w całości, bez żadnych zakłóceń. Opcja ta pozwala Ci upewnić się, że muzyka, w którą zainwestujesz pieniądze będzie tego warta.

AudioJungle, czyli muzyczna dżungla z utworami za dolara

To, co oferuje Ci ta strona jest niesamowite! AudioJunge zaprasza Cię do świata ponad miliona utworów Royalty-Free, których cena zaczyna się już od jednego dolara. W świecie profesjonalnych utworów, wykorzystywanych do produkcji filmowych na najwyższym poziomie, to naprawdę niewiele. Dlatego, jeżeli potrzebujesz rozwiązań, które nie nadwyrężą Twojego budżetu, postaw na AudioJungle!

 

Na tej stronie oferującej nielicencjonowaną muzykę znajdziesz również pakiety z muzyką tego samego gatunku. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci zadbać o spójność utworów w twoich produkcjach. Jeżeli jesteś początkującym twórcą, który nie posiada dużego budżetu, AudioJungle będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Soundstripe – szybkie i sprawne wyszukiwanie utworów

Niezwykle ważną pozycją, o której nie należy zapominać jest Soundstripe. Chcesz wzbogacić swoje filmy o audio najwyższej jakości, które jest niepowtarzalne i wyróżnia się na tle innych? Koniecznie powinieneś zapoznać się z tą stroną. Soundstripe to ciekawy powiew świeżości wśród stron oferujących dźwięki Royalty-Free.

 

Dzieje się tak za sprawą ciągłej aktualizacji biblioteki utworów. Strona ta posiada ponad cztery tysiące utworów, a każdego miesiąca dodawanych jest 200 nowych plików audio. Potrzebujesz efektów dźwiękowych? Z Soundstripe masz ich do dyspozycji ponad 40 tysięcy! Aby ułatwić Ci wyszukiwanie najlepszej muzyki Soundstripe stworzyło 11 różnych filtrów, dzięki którym wyszukiwanie audio stanie się jeszcze prostsze.

PremiumBeat, czyli perełka z muzyką Royalty-Free

Jest to drugi, zaraz po Musicbed, najpopularniejszy portal oferujący nielicencjonowaną muzykę. Każdy, nawet najbardziej początkujący twórca spotkał się z tą nazwą. Dzieje się tak nie bez powodu. Swoją sławę PremiumBeat zawdzięcza intuicyjnemu interfejsowi oraz ogromnej bibliotece muzycznej. Dzięki temu strona ta przypadnie do gustu każdemu, zarówno laikowi, jak i profesjonaliście.

 

Regularnie aktualizowana baza umożliwia Ci korzystanie z najnowszych utworów i pozostanie w najświeższych trendach muzycznych. Ponadto, utwory oferowane przez PremiumBeat charakteryzują się doskonałą jakością oraz profesjonalnym wykonaniem. Korzystanie z dźwięków oferowanych przez tę stronę z pewnością przyczyni się do poprawienia jakości Twoich produkcji.