Szybkie wyszukiwanie słowa na stronie i domenie

Data: 30 września, 2020

Szybkie wyszukiwanie słowa na stronie i domenie

Jeśli wydaje Ci się, że wyszukiwanie informacji w Internecie zajmuje Ci zbyt dużo czasu lub masz problem by w ogóle znaleźć konkretne hasło na stronie, powinieneś zapoznać się z tym sposobem.

 

Będąc na odpowiedniej stronie użyj skrótu klawiszowego Ctrl + F lub ⌘ + F (Mac) lub w prawym górnym rogu przeglądarki (Chrome) kliknij Więcej > Znajdź.

 

Następnie w prawym górnym rogu wyświetli się okno, wpisz w nie wyszukiwane słowo lub frazę i naciśnij Enter.

 

Można w ten sposób znaleźć dokładną ilość użytych słów w tekście, a wszystkie hasła odpowiadające dokładnej treści zostaną podświetlone na żółto. Zostaną one również wyświetlone na pasku przewijania umożliwiając ich szybszą lokalizację.

 

Polecenie Ctrl + F ma powszechne stosowanie i działa również w większości edytorów tekstu.

Jak wyszukiwać słowa i frazy w obrębie domeny?

Aby wyszukać stronę internetową, która zawiera określone słowo kluczowe wystarczy w polu wyszukiwarki wykorzystać polecenie site:

 

np. site:prograffing.pl optymalizacja

 

Wyświetlone zostaną strony, które zawierają podane słowo lub jego podobną formę. W celu zawężenia wyników do dokładnej formy wyszukiwanego hasła zamknij je w cudzysłowu:

 

np. site:prograffing.pl „optymalizacja”

 

Przy zastosowaniu dwóch powyższych sposobów możesz w szybki sposób wyszukiwać interesujące Cię informacje i docierać do stron poświęconym konkretnemu zagadnieniu.

_____________________________________________________________

Twoja strona internetowa nie działa tak jak trzeba? Napisz do nas – na pewno możemy!