Tworzenie stron internetowych – na co zwrócić uwagę?

Data: 19 maja, 2020

Tworzenie stron internetowych – na co zwrócić uwagę?

 

Aby zaistnieć w internecie, niezbędna jest strona internetowa, która staje się pewnego rodzaju wirtualną wizytówką. Do jej powstania niezbędna jest koncepcja, projekt oraz wykonanie strony www. Ponieważ nie każdy urodził się programistą, zwykle wykonanie witryny zlecamy profesjonalnej firmie. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu stron internetowych. W sieci możemy znaleźć wiele ofert na tworzenie stron internetowych  – na co zwrócić uwagę wybierając zleceniobiorcę? Co musisz wiedzieć, aby mieć gwarancję zadowolenia z wykonanej usługi?

Tworzenie stron internetowych – na co zwrócić uwagę wybierając zleceniobiorcę?

Kiedy już podejmiemy decyzję, że chcemy zaistnieć w sieci i mieć swoją stronę internetową, szukamy firmy, która tę stronę dla nas wykona. Oczywiście są dostępne darmowe kreatory czy też dobrze znane gotowe CMS-y. Jednak bez adekwatnej wiedzy w zakresie programowania na nic się zdadzą takie rozwiązania. By móc wykorzystać np. potencjał gotowych CMS-ów, musimy znać ich zasadę działania oraz mieć wiedzę ogólną na temat tworzenia stron.

Dlatego też lepiej zlecić stworzenie strony doświadczonej firmie, nawet jeśli chcielibyśmy, by została postawiona na gotowym, darmowym silniku.

Tworzenie stron internetowych to nie tylko wiedza i znajomość odpowiedniego języka programowania. To przede wszystkim bogata wyobraźnia oraz kreatywność. To także dodatkowe godziny pracy na zwiększaniu wiedzy czy poznawaniu najnowszych algorytmów, które nieustannie się zmieniają. Aby wybrać dobrego wykonawcę, musimy postawić na firmę bogatą w wiedzę, doświadczenie, twórcze umysły i przede wszystkim znającą aktualne zasady tworzenia oraz pozycjonowania stron. Ma to wpływ również na późniejsze wypozycjonowanie witryny, które bezpośrednio przełoży się na rozpoznawalność w sieci.

 

Co jest najważniejsze przy tworzeniu stron internetowych?

Aby strona internetowa odnosiła sukcesy, czyli była chętnie odwiedzana przez potencjalnych odbiorców, musi być przede wszystkim dla nich przyjazna. Co to znaczy? To znaczy, że osoba odwiedzająca stronę powinna w szybki i prosty sposób zrozumieć jej układ. Łatwy i intuicyjny interfejs to podstawa. Trzeba więc mieć na uwadze dostosowanie designu do branży i jej potencjalnych odbiorców. Jeśli chodzi o wygląd, warto podkreślić, że zdecydowanie lepiej sprawdzi się prosta, przejrzysta strona bez zbędnych dodatków, fruwających okienek czy innych wodotrysków.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednia optymalizacja serwisu. Prędkość ładowania się strony odgrywa kluczową rolę. To od niej zależy czy dany gość będzie chętnie serwował po stronie. Jeśli witryna zbyt długo się wczytuje, odwiedzający szybko skieruje kursor na czerwony krzyżyk w górnym rogu i pójdzie do konkurencji. Zatem optymalizacja już na etapie projektowania i tworzenia strony ma ogromne znaczenie.

Na stronie internetowej ważna jest również treść oraz grafika. Tutaj badania i statystyki mówią jasno. Unikalna treść to podstawa, a wzbogacenie jej w przyjazne, dopasowane do tematyki zdjęcie sprawia, że całość prezentuje się schludnie i profesjonalnie. Dlatego też bez względu na to, w jakiej tematyce masz stronę, warto wyposażyć ją w unikalną treść i pasującą grafikę. Pamiętaj również, że najistotniejsze informacje warto ująć na stronie głównej. Pisz krótko i na temat. Dobrze jest jednak wyposażyć stronę w bloga, na którym będziesz umieszczał regularnie nowe artykuły, oczywiście unikalne. To przełoży się na podnoszenie w rankingu wyszukiwarek.

Warto podkreślić, że w tworzeniu stron internetowych ważne jest prawidłowe wykorzystanie linków wewnętrznych, odpowiednie ich zoptymalizowanie oraz wykorzystanie social mediów. Firmy świadczące profesjonalne tworzenie stron internetowych wiedzą, jak ważne jest prawidłowe linkowanie.

Na koniec nie można nie wspomnieć o responsywności. Dzisiaj, gdzie większość z nas korzysta w dużej mierze ze smartfonów czy tabletów, responsywne strony internetowe to podstawa! Strony przyjazne mobilnym użytkownikom generują znacznie większy ruch, niż te niedostosowane do wyświetlania na komórkach czy tabletach. Tworząc strony internetowe w dzisiejszych czasach, koniecznie musimy mieć na względzie elastyczne ramy witryn. Daje to gwarancje dopasowania się do ekranu każdego urządzenia, na którym dany serwis zostanie wyświetlony.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.