Video content. Pomysł na promowanie marki

Kategoria: Filmy reklamowe

Data: 22 lutego, 2022

Video content. Pomysł na promowanie marki

Video marketing jest aktualnie jedną z najpopularniejszych form promocji marki w sieci. Kiedyś reklama video była rozwiązaniem, na które mogły sobie pozwolić tylko nieliczne firmy. Było to związane, między innymi, z wysokimi kosztami reklam oraz brakiem konkurencji wśród platform, na których mogły być umieszczane. Aktualnie firmy mają możliwość publikowania filmów promocyjnych na swoich mediach społecznościowych, dzięki czemu docierają do ogromnej liczby odbiorców. Nie wiesz jaką formę video promocyjnego wybrać? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Marketing Video. Jak video zmieniło marketing?

W zamierzchłych czasach, w których Internet nie był dostępny dla każdego, a kofdrzystanie z niego było stosunkowo drogie, główną przestrzenią reklamową była telewizja. Z tego powodu mali przedsiębiorcy nie mogli pozwolić sobie na filmy promocyjne, gdyż generowało to pokaźne koszty. Aktualnie takie video, może być publikowane nieodpłatnie na wielu platformach, co sprawia, że firmy są w stanie o wiele łatwiej dotrzeć do nowych klientów. 

 

Jakie korzyści niesie za sobą video wykorzystywane w marketingu? Przede wszystkim umożliwia ono szybkie pozyskanie feedbacku od jego odbiorców. W ten sposób możliwe jest nawiązanie dialogu między marką a jej konsumentami. Jest to doskonały sposób na wdrażanie dynamicznych zmian w komunikację marki, a co za tym idzie szybsze dostosowanie się do potrzeb klientów. To, jaką formę filmu promocyjnego wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na tworzenie video contentu. 

Przedstaw swoją markę i podziel się opinią innych

Chcesz pokazać swoją markę z jak najlepszej strony? Stwórz ciekawy filmy reklamowy, które przybliży do niej Twoich klientów oraz pozwoli Ci zbudować silniejszą relację z nimi. Pokaż, jak wyglądają struktury w Twojej firmie i przedstaw swoich pracowników oraz wartości, jakimi się kierujecie. Dzięki zaprezentowaniu swojej marki od środka nie tylko przyciągniesz klientów, ale również zachęcisz nowe osoby do aplikowania do Twojej firmy. 

 

Opinie innych użytkowników produktów lub usług mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe klientów. Jeżeli chcesz pozyskać kontrahentów, stwórz film, który będzie opowiadał o zaletach współpracy z Twoją firmą. Dzięki temu pozytywna opinia nie będzie tylko suchą wypowiedzią umieszczoną na stronie internetowej. Przybierze postać prawdziwego człowieka, który jest realnie zadowolony ze współpracy z Tobą.

Opowiedz o produkcie i podziel się swoim know-how

Tworząc video o Twoim produkcie możesz w szczegółowy sposób opowiedzieć o nim swoim potencjalnym klientom. Podziel się swoim doświadczeniem i przekonaj ich, że prezentowany przez Ciebie produkt w stu procentach odpowiada najskrytszym potrzebom. Twoje video produktowe może przybrać różne formy od video recenzji, po inspirujące sposoby na wykorzystanie go w określonych sytuacjach. 

 

Osoby szukające rzetelnych informacji w Internecie oczekują wiedzy opartej na profesjonalnym know-how, pochodzącym od specjalistów działających w danej branży. Podziel się swoim doświadczeniem. Stwórz webinary, które nie tylko posłużą za ciekawe źródło praktycznej wiedzy, ale również będą doskonałym miejscem na umieszczenie reklamy Twojego produktu lub usługi. 

Pokaż swoim klientom ważne momenty

Twoja marka obchodzi okrągłą rocznicę? A może w funkcjonowaniu Twojej firmy zachodzą istotne zmiany, które wpływają na jej przyszłość? Stwórz reportaż w formie filmu! Pokazując ważne wydarzenia z życia Twojego biznesu, pozytywnie wpłyniesz na jego wizerunek w Internecie. Spróbuj stworzyć video, które będzie autentyczną relacją, pokazującą prawdziwe emocje. Bez udawania i kreowania sztucznej rzeczywistości. 

 

Tworząc relacje z targów i eventów pokażesz odbiorcom Twojej marki, że w aktywny sposób funkcjonuje ona na rynku. Przekonaj widzów, że stawiasz na rozwój i zdobywanie nowych klientów. Takie video udowodni Twoim obserwatorom, że chcesz wyjść naprzeciw ich potrzebom biorąc udział w różnego rodzaju wydarzeniach. Twoja firma jest sponsorem eventu? Koniecznie uwiecznij go za pomocą video i umieść je na swoich mediach społecznościowych. 

Korzystaj z nowych technologii

Tworzenie video 360 stopni, wykorzystującego wirtualną rzeczywistość (virtual reality) jest jedną z najszybciej rozwijających się filmowych dziedzin. Tego typu produkcje pozwalają oglądającym poczuć się częścią świata przedstawionego na filmie. Jest to bardzo ciekawy sposób przedstawienia siedziby firmy lub dokładnego przeprowadzenia widza przez procesy produkcyjne zachodzące w niej.

 

Rzeczywistość wirtualna pozwalająca na idealne odwzorowanie otaczającego nas świata wzniesie Twoją firmę na zupełnie inny poziom. Klienci będą mogli poczuć się jej częścią, co będzie miało ogromny wpływ na ich identyfikację z marką oraz wzrost zaufania do Twojej firmy. Ponadto, będzie to ciekawa i nietypowa forma reklamy, która zdecydowanie zapadnie w pamięć osobom oglądającym ją, co pozytywnie wpłynie na wizerunek Twojej działalności.