WhatsApp podwaja liczbę użytkowników na czacie grupowym

Kategoria: Social media

Data: 23 czerwca, 2022

WhatsApp podwaja liczbę użytkowników na czacie grupowym

WhatsApp jest najpopularniejszym komunikatorem na świecie. Jak donoszą statystyki, aplikacja ta zrzesza 2 mld aktywnych użytkowników – z WhatsAppa korzysta 31% mieszkańców globu, mających dostęp do Internetu. 

 

Tak duża popularność zobowiązuje. Aby utrzymać się w ścisłej czołówce, Meta Platforms wprowadza wiele nowych opcji, między innymi, reakcje na wiadomości wysyłane na czacie. Ponadto, zwiększony został limit przesyłanych plików, ze 100 MB do aż 2 GB! Jakie korzyści dla użytkowników płyną z nowych funkcji WhatsAppa? Dowiesz się z naszego artykułu!

Popularność WhatsAppa – skąd się wzięła?

Komunikatory, poprzez które możemy w sposób darmowy “rozmawiać” z innymi użytkownikami, zrewolucjonizowały Internet. Również w Polsce istniała aplikacja, która od 2000 roku umożliwiała internautom szybki kontakt poprzez sieć. Wraz z nadejściem innych komunikatorów, nasz polski program odszedł w zapomnienie, ustępując miejsca Messengerowi oraz WhatsAppowi, który aktualnie jest numerem jeden na świecie. 

 

Wykorzystanie komunikatorów internetowych nie tylko umożliwia utrzymanie stałego kontaktu pomiędzy pracownikami, ale również ułatwia prowadzenie Social Media przez wiele marek. Dzięki nim możemy w szybki sposób przesłać zdjęcia i filmy, które zostaną umieszczone na platformach mediów społecznościowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów, WhatsApp zwiększył limit przesyłanych plików, co zdecydowanie ułatwia wymienianie się multimediami pomiędzy użytkownikami. Ponadto, jeszcze większa liczba osób może uczestniczyć w grupowym czacie. 

 

WhatsApp zyskał ogromną popularność dzięki swojej ogólnej dostępności. Zarówno osoby korzystające z telefonów opartych na systemie Android, jak i posiadacze IPhone’ów mogą z powodzeniem korzystać z tej aplikacji. WhatsApp posiada wszystkie te cechy, które powinien mieć dobry komunikator: umożliwia zarówno wysyłanie wiadomości tekstowych lub głosowych, jak i wysyłanie różnego rodzaju multimediów. Ponadto możemy skontaktować się na żywo z innym użytkownikiem za pomocą połączenia głosowego lub opcji video call. 

Czat grupowy na WhatsApp – jeszcze więcej użytkowników

Grupowe konwersacje cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród prywatnych użytkowników, jak i pracowników wielu firm na świecie. Już w kwietniu tego roku WhatsApp ogłosił, kilka dodatkowych funkcji, które zdecydowanie usatysfakcjonują osoby wykorzystujące to narzędzie do komunikacji. Nie tylko zwiększony rozmiar przesyłanych multimediów jest imponujący. Jakie jeszcze udogodnienia zostały wprowadzone?

prowadzenie-social-media-whatsapp

Użytkownicy aplikacji WhatsApp mogą cieszyć się nowymi narzędziami administracyjnymi. Możliwe jest tworzenie podgrup w czatach oraz zbiorowe rozmowy audio, w których udział mogą brać aż 32 osoby. Konglomerat Meta Platforms postanowił pójść o krok dalej. Oprócz wcześniej wymienionych udogodnień, korzystając z WhatsAppa jesteśmy w stanie stworzyć prywatną konwersację grupową, w której udział może brać ponad 500 osób!

 

Nieczęsto zdarza się, aby użytkownicy tworzyli tak liczne grupy na komunikatorach. Niemniej jednak, fakt, iż WhatsApp zwiększył wspomniany wcześniej limit z 256 na 512 osób, jest imponujący. Sceptycy uważają, że taka opcja, może stanowić furtkę dla cyberprzestępców, jednak warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach, nawet najbardziej uważne osoby, które przywiązują ogromną wagę do zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa w sieci, padają ofiarą cyberataków. Niezależnie od tego, czy korzystamy z internetowych płatności, czy też komunikatora należy mieć się na baczności. 

Jak WhatsApp broni się przed dezinformacją? 

Swobodny przepływ informacji w Internecie nie tylko umożliwia łatwy dostęp do wiadomości z całego świata, ale również daje wielkie pole do popisu osobom szerzącym dezinformację w sieci. Ogromna fala fake newsów pojawiła się na początku 2020 roku, wraz z wybuchem światowej pandemii. W tym czasie WhatsApp wdrożył nowe ograniczenia, które miały na celu zminimalizowanie negatywnych skutków przepływu nieprawdziwych informacji. 

 

Duża liczba dostępnych użytkowników na czacie była doskonałym celem dla kampanii dezinformacyjnych. Stąd też pojawiły się obawy w związku z podwojeniem objętości grupowych konwersacji. Niezwykle istotną kwestią, jest fakt, iż istnieją liczne kampanie uświadamiające użytkowników Internetu o szkodliwości nieprawdziwych informacji, które umożliwiają stłamszenie fake newsów w zarodku.

 

Zwiększenie limitu uczestników, mogących brać udział w grupowej konwersacji może mieć pozytywny wpływ na prowadzenie Social Media przez firmy w Internecie. Wykorzystując grupowy czat, masz możliwość dostarczenia Twoim klientom najnowszych informacji na temat oferty, w celu promowania swojej marki. Dodatkowym atutem jest zwiększenie limitu przesyłanych multimediów, który z pewnością zadziała na korzyść wielu przedsiębiorstw. Jedno jest pewne – nadejście tych zmian zmieni codzienność użytkowników aplikacji WhatsApp, dając im narzędzia, które jeszcze bardziej ułatwią im komunikację w sieci.

 

Źródła:

https://www.statista.com/topics/2018/whatsapp/

https://www.similarweb.com/corp/blog/research/market-research/worldwide-messaging-apps/