Wizualizacje 3D – prezentacja produktu w sieci!

Kategoria: Wizualizacje 3D

Data: 27 maja, 2020

Wizualizacje 3D – prezentacja produktu w sieci!

 

Wizualizacje 3D stają się powoli nieodłącznym elementem nowoczesnych stron internetowych, szczególnie tych sprzedażowych. W dobie pandemii koronawirusa coraz częściej korzystamy z przestrzeni wirtualnej, również w kwestii zakupów. Aczkolwiek popularności branży e-commerce sukcesywnie wykazuje tendencje wzrostowe już od kilku lat, w związku z czym coraz więcej firm przenosi swój biznes także do internetu. W efekcie konkurencja również rośnie i aby się wybić, trzeba stawiać na innowacyjne rozwiązania oraz efektowne przedstawienie produktu. I tutaj pomocne okazują się profesjonalne wizualizacje 3D.

Elementy 3D wprawiane w ruch, czyli jak wizualizacja 3D wpływa na nasze decyzje?

Coraz popularniejsze stają się ruchome elementy 3D, szczególnie w wersji mobilnej. Częściej dzisiaj korzystamy z telefonu niż z komputera, również w kwestii serfowania po internecie. Dlatego też wizualizacje 3D są coraz częściej wykorzystywane, jako profesjonalna forma przedstawienia produktu.

 

Modelowanie produktów i tworzenie wizualizacji 3D to proces graficzny, który wpływa na osiągnięcie efektów trójwymiarowych. Zdjęcie przedstawione w wersji 3D daje lepsze efekty wizualne. Ale wizualizacje 3D to zwykła fotografia. To efekt pozwalający „ożywić” zdjęcie i dający możliwość wejścia w interakcję z użytkownikiem. W konsekwencji uzyskujemy produkt, który możemy obejrzeć z każdej perspektywy, obracać go i dostrzec jego fakturę powierzchni oraz wszelkie detale. To poniekąd przeniesienie realnych doznań wizualnych na ekran tabletu, smartfonu czy komputera.

 

Tak przedstawiony produkt sprawia, że łatwiej jest podjąć decyzję o jego zakupie. Dlatego też wizualizacje 3D są bardzo chętnie wykorzystywane przez wielkie firmy i światowe marki, które dzięki temu rozwiązaniu zyskują przewagę nad konkurencją.

Postaw na efektowną prezentację produktu wybierając wizualizacje 3D!

Zastanawiasz się, czy Twoja branża może skorzystać z usługi wizualizacji 3D? Oczywiście, że tak! Uwierz, że każdy produkt można przedstawić w bardziej efektowny sposób, niż zwykłą, tradycyjną fotografią. Oczywiście zdjęcia wysokiej jakości, te profesjonalne wprost z sesji z doświadczonym fotografem są dzisiaj bardzo ważne. Cóż, wszyscy kupujemy oczami, jak coś jest dla nas ładne, od razu chcemy to mieć! Jednak większe wrażenie robią ożywione przedmioty i możliwość obejrzenia towaru z każdej strony, tak jak w zakupach realnych. Takie wrażenia dają tylko profesjonalne wizualizacje 3D produktów!

 

Bez względu na to, w jakiej branży działasz, jeśli masz produkt na sprzedaż, możesz skorzystać z usługi graficznej, jaką jest wizualizacja 3D. To rozwiązanie wykorzystywane jest dzisiaj przez większość firm z branży nieruchomości czy dealerów samochodowych. Odpowiednie modelowanie produktu zwiększa jego sprzedaż, co potwierdzają niejedne statystyki! Jeśli klient może obejrzeć produkt z każdej strony i perspektywy, łatwiej podejmie decyzję o jego zakupie. A profesjonalne wymodelowanie i przedstawienie produktu w najlepszym świetle, to gwarancja sukcesu!

Na czym polega wizualizacja 3D?

Wizualizacja 3D polega na fotorealistycznym przedstawieniu danego produktu. Jest ona dziedziną grafiki komputerowej, która wymaga zdolności, wiedzy i doświadczenia w szczegółowym opracowywaniu obrazu komputerowego. Jej efektem jest powstanie grafiki komputerowej z jakością fotograficzną.

 

Dzięki stworzeniu przestrzennego modelu możemy nadać danemu produktowi odpowiednią fakturę czy kolor. W efekcie uzyskujemy cechy zewnętrzne przedmiotów, a w niektórych przypadkach również tworzymy plastykę otoczenia. W profesjonalnej wizualizacji 3D światło odbija się w taki sposób, jak w rzeczywistości, co do złudzenia oddaje nam realistyczny wygląd danego produktu.

 

 

Możemy tworzyć wizualizacje 3D z gotowych zdjęć produktów, a także z rysunków czy szkiców. Technika ta sprawdza się bardzo dobrze przy przedstawianiu realnej formy produktu, który dopiero jest w trakcie realizacji. To pozwala na zobrazowanie klientowi indywidualnie zaprojektowanego produktu, zanim on zostanie jeszcze fizycznie wyprodukowany.

Czy warto inwestować w wizualizacje 3D produktu?

Aby móc przygotować profesjonalną wizualizację 3D produktu, niezbędna jest wiedza, doświadczenie i profesjonalne oprogramowanie, które swoją drogą nie należy do najtańszych. Bez tych elementów nie możemy mówić o profesjonalnej usłudze. Inwestycja w taką usługę to nie mały wydatek, ale zdecydowanie wart każdej wydanej złotówki. Z uwag na koszty, wielu klientów decyduje się na wizualizację tylko jednego produktu flagowego swojej firmy. To możliwość pokazania najlepszego towaru w sposób bardzo realistyczny, co zwiększa zainteresowanie klienta i przekłada się na większe prawdopodobieństwo zakupu.

 

Warto tutaj nadmienić, że na wizualizacji nie należy oszczędzać. W końcu zależy nam na efekcie WOW, który sprawi, że klient od razu zakocha się w naszym produkcie i będzie chciał go kupić, bez względu na jego cenę!

Możliwość komentowania została wyłączona.