Wizualizacje architektoniczne 3D – niekończące się pokłady inspiracji

Kategoria: Wizualizacje 3D

Data: 16 kwietnia, 2021

Wizualizacje architektoniczne 3D – niekończące się pokłady inspiracji

Wizualizacja architektoniczna to termin, który opisuje prezentację projektów przed jego wykonaniem. Współcześnie wizualizacje architektoniczne 3D osiągnęły wyższy poziom wyrafinowania i stały się znacznie bardziej zaawansowane, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne do przedstawiania renderingów 3D i interaktywnych spacerów w rzeczywistości wirtualnej.


Artystyczne i wyszukane projekty coraz bardziej zyskują na wartości. Kto najczęściej korzysta z takiego rozwiązania? Głównymi odbiorcami wizualizacji architektonicznych są architekci, pośrednicy w handlu nieruchomościami oraz inni profesjonaliści zajmujący się rozwojem nieruchomości.


W dzisiejszym artykule skupiliśmy się na przedstawieniu głównych korzyści, które możemy uzyskać stosując wizualizacje architektoniczne 3D.

wizualizacja wnetrz

Najważniejszych korzyści, jakie niosą za sobą wizualizacje architektoniczne:

1. Efektowna i przykuwająca uwagę prezentacja projektu

Wizualizacje 3D dają możliwość ukazania architektom fotorealistycznych i najwyższej jakości produktów końcowe. Dzięki przejrzystym obrazom klient ma możliwość zwizualizować zamierzony efekt. Architekci w ten sposób mogą przyciągnąć uwagę klienta i przedstawić swoje projekty w jak najlepszy sposób, a wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

 

2. Architektoniczne CGI jako czynnik zwiększający satysfakcję klienta

Określenie CGI – (computer-generated imagery) to obrazy generowane komputerowo. Mogą odnosić do obrazów dynamicznych bądź statycznych, jak również dwuwymiarowych (2D), jednak pod to pojęcie podkłada się przeważnie technikę grafiki 3D.

Jednym z najłatwiejszych sposobów podniesienia atrakcyjności danego produktu jest zadbanie o pozytywne doświadczenia klienta. To z pozoru trudne zadanie można wykonać za pomocą dobrego studia renderowania 3D. Ważne jest, aby skupić się na wizualizacji architektonicznej, tak jak MGFX World.

3. Architektoniczne wizualizacje 3D jako świetne materiały na reklamę

Najwyższej jakości widoki panoramiczne, obrazy, czy grafiki pozwolą dopasować się do wszystkich możliwych działań marketingowych. Z pewnością przyciągną uwagę klienta. Stały się one niezwykle pomocne przy tworzeniu różnego typu kampanii reklamowych.

wizualizacje 3d reklama

Wykorzystując wizualizacje architektoniczne, nie tylko możesz zaprezentować swoje usługi, pokazując umiejętności, jakie posiadasz, szerszemu gronu odbiorców, ale również pomożesz wypromować inwestycje swoich klientów. Dzięki nim w atrakcyjny sposób ukażesz projekty, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego.

4. Dzięki CGI klient otrzymuje gotowa listę produktów, które zostaną wdrożone w projekcie

Ten, kto przeżył chociaż jeden remont w swoim życiu, ma świadomość jak monotonna i męcząca jest to praca. Ciężko wyobrazić sobie, co do czego będzie pasować i jaki efekt końcowy uzyskamy. Tutaj z pomocą przychodzą wizualizacje, dzięki którym z wyprzedzeniem możemy zobaczyć efekt końcowy projektu.

 

Ponadto, wizualizacje architektoniczne umożliwiają wykonanie projektu z dbałością o każdy szczegół. Dają one możliwość dokładnego odwzorowania wymiarów obiektów, co znacznie ułatwia późniejszy proces realizacji. Dodatkowym atutem wykorzystania technologii, jaką są wizualizacje architektoniczne, jest fakt, iż uwagi, klientów mogą być w stosunkowo łatwo naniesione na plan budynku czy pomieszczenia.

5. Wizualizacje architektoniczne 3D jako narzędzie do wykrywania usterek

Wizualizacje pozwalają architektom ocenić możliwość pojawienia się błędów oraz ograniczeń w projekcie. Umożliwia to wykrycie problemów na najwcześniejszym etapie realizacji. Takie podejście zmniejsza poniesienie dodatkowych kosztów, które są bardzo istotnym czynnikiem w pracy architekta.

 

Oprócz wykrycia błędów na wczesnych etapach realizacji, wizualizacje architektoniczne znacznie przyśpieszają początkowe etapy wykonywania projektu. Pokazując klientowi pełny obraz tego, jak będzie wyglądał efekt końcowy, szybciej uzyskasz jego akceptację, a co za tym idzie, podejmiesz kolejne kroki w celu sfinalizowania przedsięwzięcia.

6. Wizualizacje architektoniczne, jako sposób na ograniczenie kosztów projektu

Wydawać by się mogło, że oprogramowanie, wykorzystywane do tworzenia wizualizacji architektonicznych kosztuje krocie, są to bowiem niezwykle zaawansowane projekty.

 

Kiedy wizualizacje 3D pojawiły się na rynku, ich koszt był naprawdę duży. Z biegiem czasu, podczas gdy technologie wykorzystywane do tego typu projektów rozwijały się, więcej osób mogło pozwolić sobie na wykorzystywanie fotorealistycznych renderów 3D.

 

Niemniej jednak, należy pamiętać, że takie prace są bardzo angażujące i nie każdy grafik jest w stanie podjąć się ich wykonania. Mimo wszystko warto się na nie zdecydować, gdyż efekty, jakie można uzyskać, są naprawdę imponujące.


Jeżeli podobał Ci się artykuł zajrzyj do nas! Jesteś zainteresowany nasza ofertą? Zapraszamy do kontaktu.

• kontakt@prograffing.pl
• +48 884 901 007