WordPress – Najlepsze wtyczki bezpieczeństwa

Data: 10 stycznia, 2022

WordPress – Najlepsze wtyczki bezpieczeństwa

W dzisiejszych czasach należy przykładać szczególną uwagę do bezpieczeństwa w sieci. Coraz więcej osób jest świadomych, jakie zagrożenia niesie za sobą nieuważne korzystanie z Internetu. Niestety wciąż jest wiele osób padających ofiarami cyberprzestępczości. Co zrobić, aby odwiedzający strony internetowej mogli czuć się bezpiecznie? 

Jak zabezpieczyć stronę na WordPressie

Ostatnimi czasy możemy zaobserwować wzrost popularności stron tworzonych przy pomocy WordPressa. Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie w tej możliwości. Tworząc swoją witrynę należy jednak pamiętać, aby zabezpieczyć ją w odpowiedni sposób uniemożliwiając nieupoważnionym osobom dostęp do danych naszych klientów. 

 

Dbanie o bezpieczeństwo danych odwiedzających Twoją stronę jest podstawą budowania zaufania względem Twojej marki, ale również podstawą w dzisiejszych czasach. Żeby to zrobić, możesz posłużyć się dedykowanymi do tego celu wtyczkami.

Poniżej przedstawiamy Ci zestawienie najlepszych wtyczek WordPress, które zapewnią bezpieczeństwo na Twojej stronie. 

 

Wordfence Security

Aż 4 miliony posiadaczy stron na WordPressie zaufało Wordfence Security. Przytaczana przez nas wtyczka jest jedną z najchętniej wybieranych. Oferuje wiele możliwości ochrony, nawet w wersji bezpłatnej. Jest w to więc doskonałe rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie chcę inwestować na starcie w płatne wersje.  

 

Wordfence Security oferuje zaporę sieciową sprawdzającą i blokująca szkodliwe oprogramowanie. Skanuje również pliki, posty i komentarze pod kątem podejrzanych adresów URL oraz blokuje ataki brute force. Darmowa wersja stosuje CAPTCHA podczas logowania. Kupując wersję premium otrzymasz możliwość aktualizacji czarnej listy adresów IP, sygnatur złośliwego oprogramowania oraz zapór w czasie rzeczywistym.

Jetpack Security

Jedną z opcji, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest wtyczka JetPack. Jej podstawowa wersja jest darmowa. Jeżeli chcesz skorzystać z jeszcze lepszych możliwości, jakie posiada Jetpac Security postaw na wersję premium. Umożliwi Ci to kompleksową ochronę na Twojej stronie. 

 

Dzięki tej wtyczce dedykowanej WordPressowi zrobisz kopie zapasowe danych oraz ochronisz się przed uporczywym spamem. JetPack Security posiada funkcję skanowania pod kątem złośliwego oprogramowania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wtyczka bezpieczeństwa od JetPack zapewnia ochronę przed atakami brute force nawet przy korzystaniu z podstawowej wersji.

 

All-in-One WP Security and Firewall

Nasza kolejna propozycja jest całkowicie darmową wtyczką bezpieczeństwa oraz nie wymaga żadnych aktualizacji. Z pewnością przypadnie do gustu osobom chcącym zaoszczędzić trochę pieniędzy nie rezygnując z odpowiedniej ochrony swoich klientów w Internecie. Dodatkowo wtyczka posiada bardzo przejrzysty interfejs. 

 

All-in-One WP Security and Firewall zapewnia bezpieczeństwo kont sprawdzając nazwę użytkownika oraz hasło, z wyszczególnieniem ataków typu brute force. Wtyczka oferuje również blokowanie podejrzanego IP, oraz wykrywa niebezpieczne próby logowania. Dodatkowymi, jednak wciąż istotnymi zabezpieczeniami jest Firewall, ochrona baz danych oraz blokowanie spamu. 

WP fail2ban

To proste, jednak niezwykle efektywne narzędzie zapewniające ochronę w sieci. Działanie tej wtyczki jest głównie nastawione na wykrywanie ataków typu brute force. Wtyczka jest darmowa, jednak można uzupełnić ją o kilka dodatkowo płatnych opcji, które wzmacniają ochronę przed atakami. 

 

WP fail2ban jest w stanie rejestrować wszystkie próby logowania, dzięki czemu masz możliwość blokowania niektórych z nich zgodnie ze swoimi preferencjami. Wtyczka nie jest wymagająca jeżeli chodzi o jej konfigurację. Wystarczy, że zainstalujesz ją zgodnie z wytycznymi. Nie jest konieczne monitorowanie jej funkcjonowania. Mimo wszystko zalecamy trzymanie ręki na pulsie. 

Sucuri Security

Kolejna darmowa wtyczka zapewniająca bezpieczeństwo użytkowników Twojej strony. Chroni przed atakami DDoS lub hakerami. Sucuri, jako kompleksowe narzędzie, zapewnia nie tylko najwyższą ochronę przed niebezpiecznymi atakami, ale również doradza Ci w kwestii najlepszych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem w sieci. Dzięki nim zarówno Ty, jaki i Twoi klienci będziecie mogli spać spokojnie. 

 

Aby zapewnić Ci jak najlepszą ochronę, Sucuri Security monitoruje działania pod kątem bezpieczeństwa. Skanowanie nakierowane na wykrycie niebezpieczeństwa sprawia, że o wiele łatwiej jest uniknąć ataku nastawionego na wyłudzenie danych. Płatna wersja Sucuri oferuje zaporę sieciową oraz wsparcie merytoryczne najlepszych specjalistów.