Zaktualizuj swoją stronę WordPress w 2022 roku!

Data: 6 czerwca, 2022

Zaktualizuj swoją stronę WordPress w 2022 roku!

Od kilku lat obserwujemy stopniowe przenoszenie się działalności wielu firm do Internetu. Jak donoszą statystyki, aż 64% małych przedsiębiorstw posiada stronę w sieci. Mimo to, aż 35% właścicieli niewielkich biznesów wciąż uważa, że ich firma jest zbyt mała, żeby posiadać własną stronę internetową. Czy takie podejście jest słuszne?

 

Oczywiście, że nie. Dobrze zaprojektowana strona, odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO jest w stanie znacząco zwiększyć szanse na dokonanie zakupu lub skorzystanie z usługi przez Twoich klientów. W naszym artykule przedstawimy Ci powody, dla których warto zaktualizować stronę internetową w 2022 roku.

Łatwa obsługa strony internetowej WordPress

Tworzenie stron internetowych przy użyciu WordPressa daje wiele możliwości. Jak wspomnieliśmy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów, aktualnie aż 43% witryn znajdujących się w sieci jest zbudowanych w oparciu o właśnie ten CMS. Na taki stan rzeczy wpływa wiele czynników. Najistotniejszym z nich jest fakt, iż WordPress dzięki temu, że jest systemem open-sorce, daje możliwość dowolnej modyfikacji swojego kodu źródłowego zupełnie za darmo. 

 

Niezliczona liczba pomocnych wtyczek oraz przyjazny interfejs sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na tworzenie stron internetowych, wykorzystując WordPressa. Kluczem do posiadania funkcjonalnej witryny, która byłaby wartościowa zarówno z punktu widzenia użytkownika, jak i jej administratora jest jej bieżąca aktualizacja. Sprawia ona, że korzystanie ze strony jest łatwe, przyjemne i, przede wszystkim, bezpieczne. 

Odblokuj nowe funkcje WordPress

Każda aktualizacja WordPressa do nowszej wersji niesie za sobą odblokowanie nowych funkcji dostępnych w tym systemie. Dzieje się tak, ponieważ jego twórcy wciąż pracują nad ulepszeniem go, oferując użytkownikom wachlarz nowych możliwości. Zaktualizowanie WordPressa do najświeższej wersji daje możliwość korzystania z najnowszych wtyczek, dzięki którym, jesteśmy w stanie w pełni wykorzystywać potencjał, jaki niesie za sobą korzystanie z WordPressa. 

 

Aktualizując system jesteśmy w stanie stanie wdrożyć najnowsze rozwiązania oferowane przez WordPress. Dzięki nim projektowanie stron internetowych nie tylko jest wygodniejsze, ale przede wszystkim zyskujemy możliwość tworzenia bardziej kreatywnych i innowacyjnych projektów, które będą nadążały za najnowszymi trendami obowiązującymi zarówno w świecie Web Designu, jak i programowania. Konkurencja w Internecie jest ogromna i nigdy nie śpi. Dlatego też tworzenie stron internetowych wymaga zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań, aby Twoja firmowa witryna była wciąż atrakcyjna dla odwiedzających. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

W obecnych czasach strony internetowe każdego dnia narażone są na różnego rodzaju ataki. Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na firmowej platformie należy do Twoich obowiązków. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej ochrony zapewnisz komfort zarówno sobie, jak i osobom odwiedzającym Twoją stronę internetową. Obniżony poziom bezpieczeństwa może wynikać z wielu powodów. Jakie są główne przyczyny, motywujące ataki na Twoją witrynę?

tworzenie-stron-internetowych-na-wordpress

Przede wszystkim do takich powodów należy zaliczyć nieaktualne lub uszkodzone wtyczki oraz przestarzałe podstawowe oprogramowanie WordPress. Taki stan rzeczy jest doskonałym impulsem do ataków DDoS, czyli przeprowadzeniu szturmu na Twoją stronę internetową z wielu miejsc jednocześnie. Celem tego rodzaju ataków jest doprowadzenie do przerw w funkcjonowaniu strony, która może narazić Twoją firmę na duże straty finansowe, oraz być furtką do innych, wirtualnych napaści, skupionych, na przykład, na kradzieży danych.

 

Mimo iż WordPress jest niezwykle bezpiecznym systemem, wygasłe lub nieużywane wtyczki mogą okazać się furtką do cyberataków. Aby zminimalizować ryzyko, pamiętaj o czyszczeniu nieprzydatnych wtyczek i motywów. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również wtyczki bezpieczeństwa dostosowane do Twoich potrzeb. Najlepsze z nich opisaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów. 

Jeszcze lepsza wydajność strony

Zastanawiałeś się kiedyś, jak odwiedzający odbierają Twoją stronę? Aspektem, który najbardziej przeszkadza użytkownikom Internetu, jest powolne ładowanie się strony. Jak donoszą statystyki, aż 40% internautów opuszcza witrynę, jeśli jej ładowanie zajmuje więcej niż 3 sekundy. Z tego względu bardzo ważną kwestią jest dbanie o Page Speed strony. Dlaczego jest to aż tak istotne?

 

Page Speed nie tylko wpływa na zadowolenie osób odwiedzających Twoją stronę, ale również może oddziaływać na wynik Twojej strony w SERP (Search Engine Results Page), czyli wynikach wyszukiwania. Im wyższą pozycję zajmujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że pozyskasz nowych klientów. 

 

PageSpeed możesz poprawić, między innymi, za pomocą regularnej aktualizacji wersji wtyczek czy też kompresowania obrazów osadzanych na stronie internetowej. Jak sprawdzić poziom szybkości Twojej witryny? Dobrym narzędziem może okazać się Google PageSpeed Insights. Wprowadzając ULR Twojej strony, w łatwy sposób sprawdzisz prędkość jej ładowania oraz otrzymasz przydatne wskazówki, co możesz zrobić, aby poprawić ten wynik.

Funkcjonalna, szybka i bezpieczna strona

W internetowym świecie funkcjonalna, szybka i bezpieczna strona jest kluczem do zdobywania nowych klientów. Jeżeli zależy Ci na rozwijaniu biznesu w sieci, zadbaj o to, aby Twoja witryna nie tylko była przyjazna dla oka, ale przede wszystkim, aby skłaniała użytkowników do pozostania na niej jak najdłużej. Co Ci w tym pomoże? Zdecydowanie, regularna aktualizacja WordPressa.

 

Źródła:

https://wpforms.com/the-ultimate-list-of-online-business-statistics/#Internet

https://neilpatel.com/blog/loading-time/

https://pagespeed.web.dev/