Znikające recenzje na Facebooku

Kategoria: Social media

Data: 16 września, 2020

Znikające recenzje na Facebooku

Recenzje na Twoim fan page odgrywają ogromną rolę w budowaniu reputacji marki. Pozwalają klientom lepiej poznać firmę, a także mogą ułatwić odnajdowanie strony w wyszukiwarce na Facebooku. Dlatego warto zadbać o dobre opinie na Twoim fan page

Warto zaznaczyć, że do 2018 roku zakładka „Recenzje” wyglądała zupełnie inaczej. Dwa-trzy lata temu firmę można było ocenić na pięciostopniowej skali za pomocą gwiazdek. Klienci mogli wystawić ocenę i dopisać dowolnej długości komentarz do oceny. Wyświetlały się one w osobnej zakładce „Recenzje”, a administrator mógł na nie odpowiedzieć publicznie i skontaktować się z recenzującym w wiadomości prywatnej.  Średnia oceń była wyliczana z ilości wystawionych gwiazdek, recenzji oraz zaangażowania, które każda z opinii wywołała. Najbardziej angażujące opinie z dyskusją pod recenzją, polubieniami i komentarzami były przez Facebooka traktowane jako bardziej wartościowe niż tylko 5 gwiazdek.  

Recenzje na Facebooku

W 2018 nastąpiła rewolucja w recenzowaniu fan page. Teraz polecenia wyglądają zupełnie inaczej. W zakładce „Recenzje” umieszczona opcja „Czy polecasz stronę?”, gdzie do wyboru mamy Tak lub Nie.

Co ważne, nie wystarczy wybrać tag, żeby opublikować recenzje. Trzeba uzasadnić swoje stanowisko i zamieścić swoją opinię składająca się przynajmniej z 25 znaków.

Jak wygląda jakość twojej strony w oczach Google?

Teraz Facebook umożliwia użytkownikom włączenie i wyłączenie rekomendacji na swojej stronie firmowej.  Jest wielu powodów dlaczego firma chce wyłączyć dodawanie rekomendacji i ocen np.: firma zmienia zakres działalności z lokalnego na ogólnopolski, zmienia rodzaj działalności lub po prostu chce wyłączyć dodawania ocen na fan page.

Jak włączyć bądź wyłączyć opinie na Facebooku?

Przejdź do swojej strony. Kliknij Ustawienia strony w lewym dolnym rogu strony. Kliknij Szablony i karty w menu po lewej stronie. Następnie kliknij w prawo od recenzji, aby włączyć lub wyłączyć kartę. Następnie zapisuj zmiany. Pamiętaj, wyłączenie rekomendacji spowoduje usunięcie oceny i rekomendacji ze strony!

Moje stare recenzje zniknęły z fan page

W ostatnim czasie, w sieciach społecznościowych i forach pojawia się coraz więcej pytań typu: „zniknęły mi starsze recenzje na fan page”. Jeśli nie możesz znaleźć opinii, sprawdź rekomendacje i ocenę swojej strony (możesz filtrować według najnowszych, aby je znaleźć). Jeśli nadal nie możesz znaleźć recenzji, zostawionej kilka miesięcy/lat temu, mogła zostać usunięta, ponieważ nie była zgodna ze standardami społeczności Facebooka.

Wygląd Facebooka zmienia się dość często, pojawiają się nowe zakładki, nowe możliwości, nowe formaty publikacji postów. Jednak możliwość polecenia firmy pozostaje niezmienna. Prograffing to nie tylko prowadzenie social media, ale także pomożemy Twojej firmie zdobyć pozytywne recenzje i najwyższe ocenę użytkowników.