Dlaczego warto mieć własny sklep internetowy? E-commerce coraz ważniejsze

Udział w sprzedaży sklepów internetowych

Jeszcze dziesięć lat temu udział sektora e-commerce (zakupy internetowe) w stosunku do tradycyjnego sposobu kupowania produktów lub usług był znikomy. Dziś szacuje się, że e-commerce to blisko 40-50% ogólnoświatowego handlu. Oznacza to, że statystycznie co druga osoba na globie korzysta z zakupowych możliwości Internetu.

Sklepy internetowe w Polsce

W Polsce jest podobnie – już co trzeci Polak deklaruje, że chociaż raz w roku zakupił produkt za pomocą sieci. Ma to oczywiście związek z dynamicznym rozwojem Internetu, o wiele lepszą dostępnością form płatności elektronicznych a także ciągle rosnącym tempem życia. Zakupy przez Internet są po prostu wygodniejsze, szybsze i dają o wiele lepsze możliwości analizy cen i researchu produktów, niż tradycyjne zakupy w galeriach.

Z

Tworzenie sklepów internetowych

Wyjaśniliśmy już podstawy z perspektywy konsumenta – a jak na statystyki i rynek e-commerce zaopatrują się przedsiębiorcy i właściciele sklepów? Internet stał się dla nich miejscem rozwoju i możliwością zaistnienia. Wiele istniejących siei sklepów a także prywatnych przedsiębiorców, którzy jeszcze kilka lat temu prowadzili wyłącznie sklepy stacjonarne potwierdza, że obecnie dużą część przychodu generują zakupy internetowe. Co więcej, niektórzy przedsiębiorcy chcący ograniczyć koszty tworzenia stacjonarnego sklepu swoją przygodę z handlem zaczynają właśnie od Internetu.

Aby jednak móc uszczknąć kawałek handlowego tortu, należy posiadać własny sklep, za pośrednictwem którego potencjalni Klienci będą finalizować transakcje. Sklep powinien być też przyjazny dla samego przedsiębiorcy, aby administracja była prosta, szybka i przejrzysta. I tu pojawia się usługa pod nazwą tworzenie sklepów internetowych Białystok oferowana przez Prograffing.

Profesjonalny, responsywny sklep online dla Ciebie!

W Prograffing skupiamy się na tym, aby tworzyć Klientom przyjazne i łatwe w obsłudze sklepy internetowe, które przy okazji są dostosowane do obecnych standardów rynku, Klientów a także wyszukiwarek internetowych (głównie Google). Responsywne sklepy internetowe Białystok (czyli takie, które odpowiednio wyświetlają się zarówno na komputerach stacjonarnych i mobilnych urządzeniach typu telefon lub tablet) to obecnie podstawa, aby zwiększyć zasięg oferty. Ponadto każdy sklep posiada prosty w obsłudze panel administracyjny, który ułatwia zarządzanie magazynem, produktami i zamówieniami. Zainteresowany? Zatem zapraszamy do kontaktu!