Dlaczego warto wybrać WordPress?

Data: 3 czerwca, 2022

Dlaczego warto wybrać WordPress?

Strona internetowa to obowiązkowy element każdego biznesu, chcącego podbijać Internet i zdobywać nowych klientów. Witryna w sieci to doskonały sposób na zaprezentowanie oferty w atrakcyjny dla odbiorców sposób. 

 

Posiadasz firmę i zastanawiasz się jak zwiększyć swoje zyski w Internecie? Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie WordPress, aż 43% stron opiera się właśnie o ten CMS. Dlaczego warto go wybrać, tworząc swoją platformę w sieci? Odpowiadamy.

WordPress – darmowy CMS z potencjałem

Wiele osób może śmiało stwierdzić, że duża część (jeśli nie większość) ich życia toczy się w Internecie. Ostatnie lata mijały nam właśnie w sieci – to tam pracowaliśmy, uczyliśmy się czy robiliśmy zakupy. Rozmaite firmy postanowiły odnaleźć swoje miejsce w Internecie. Z tego względu tworzenie stron internetowych w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Wypuszczony w 2003 roku open-source’owy system zarządzania treścią – WordPress – to najpopularniejszy CMS na rynku. Co przesądziło o jego popularności?

 

Powodów, dla których WordPress jest tak chętnie wykorzystywany przez twórców stron internetowych, jest kilka. Jednym z nich jest fakt, iż ten niezwykle popularny CMS jest systemem open-source, a to oznacza, że jego oryginalny kod źródłowy jest dostępny bezpłatnie i może być swobodnie rozpowszechniany. Wykorzystanie go jest szczególnie korzystne w sytuacji, w której nie dysponujemy zbyt dużym budżetem. 

Dlaczego strona na WordPress?

WordPress jest darmowy, nie oznacza to jednak, że jest mało zaawansowany. Przy wykorzystaniu tego systemu mogą powstawać rozmaite strony internetowe, a za dowód mogą posłużyć witryny takie jak: Microsoft News, Facebook Newsroom, BBC America czy The Mozilla blog. Jak możemy zauważyć, nawet internetowi giganci korzystają z WordPressa. Jest to niezwykle intuicyjny system CMS, w którym nawet początkujący twórcy stron będą czuli się jak ryba w wodzie. Szeroki wachlarz darmowych szablonów i wtyczek umożliwia przygotowanie wyjątkowego projektu przy minimalnych kosztach. 

tworzenie-stron-internetowych-struktura-menu

Dobrze wypozycjonowana strona w sieci może okazać się prawdziwą żyłą złota. O odpowiednią optymalizację platformy internetowej należy zadbać na wszystkich etapach jej tworzenia, począwszy od pracy UX/UI Designera po treści tworzone przez Copywritera. Strony zaprojektowane z wykorzystaniem WordPressa osiągają wyższe pozycje w SERP (Search Engine Results Page), a co za tym idzie, łatwiej docierają do osób wyszukujących dane frazy. Dzieje się tak, ponieważ WordPress został stworzony z użyciem wysokiej jakości, dobrze przetestowanego kodu.

Co wpływa na popularność WordPressa?

Jak wspomnieliśmy we wcześniejszej części artykułu, prawie połowa stron internetowych jest stworzona z wykorzystaniem WordPressa. Na tak ogromną popularność tego systemu CMS składa się wiele czynników. Dlaczego Web Developerzy tak chętnie z niego korzystają?

System open-source

Twórcom WordPressa, na początku projektowania tego systemu, przyświecała idea stworzenia łatwo dostępnego oprogramowania wysokiej jakości, które byłoby bezpieczne i proste w obsłudze. Dziś możemy śmiało stwierdzić, że dopięli swego i udało im się. WordPress jako system open-source daje użytkownikom ogromną wolność, udostępniając swój kod źródłowy, dzięki któremu mogą tworzyć wyjątkowe projekty.

Tworzenie własnych motywów

W Prograffing tworzymy strony internetowe na własnych motywach. Jest to możliwe, między innymi, dzięki udostępnianiu kodu źródłowego przez WordPress. Projekty wychodzące spod rąk naszych Web Developerów są dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Strony internetowe, które tworzymy posiadają funkcjonalności szyte na miarę, zapewniając najlepsze odczucia ich użytkowników. 

prograffing-blog-motyw-tworzenie-stron-internetowych

MultiSite na WordPress

CMS, jakim jest WordPress, umożliwia działanie w trybie MultiSite. Ta niezwykle praktyczna funkcjonalność, jak sama nazwa wskazuje, daje użytkownikom szansę na stworzenie sieci stron internetowych z możliwością zarządzania nimi z poziomu jednego WordPressa. Do czego wykorzystać taką funkcję? Jest ona niezwykle przydatna w sytuacji, w której chcemy wydzielić pewną część naszej platformy internetowej lub administrować kilka stron przy użyciu jednego panelu. 

Bezpieczeństwo danych

WordPress przeprowadza regularne aktualizacje, które zwiększają bezpieczeństwo stron internetowych stworzonych przy wykorzystaniu tego systemu CMS. Ponadto, dostępne są skutecznie działające wtyczki bezpieczeństwa, o których zaletach pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. Dzięki nim możemy dodatkowo zwiększyć zabezpieczenia na swojej stronie internetowej, tworząc z niej godne zaufania miejsce w sieci. 

Darmowe wtyczki

Wiele wtyczek do WordPressa, również tych zwiększających bezpieczeństwo, jest darmowych. Dzięki nim możemy polepszyć funkcjonalność naszej strony zupełnie za darmo. Dla osób chcących maksymalnie wykorzystać ich możliwości mamy dobrą wiadomość – większość wtyczek do WordPress posiada płatną wersję premium, zwiększających ich efektywność. 

Strona na WordPress – do czego wykorzystać?

We wcześniejszej części artykułu wspomnieliśmy, że WordPress może być wykorzystywany zarówno przez zaawansowanych Web Developerów, jak i osoby nieznające się zupełnie na kodowaniu. Jasne, że programistyczni laicy nie stworzą tak samo zaawansowanych i zoptymalizowanych projektów, co doświadczone osoby, jednak w ich przypadku może to być początek fascynującej drogi, jaką jest tworzenie stron internetowych. Jakie projekty możemy stworzyć, wykorzystując WordPress?

kodowanie-strony-tworzenie-stron-internetowych

Blog lub strona wizytówka

Osoby marzące o rozpoczęciu przygody z blogowaniem lub takie, które chcą zaprezentować swoją markę osobistą w Internecie, mają możliwość wykorzystania do tego celu właśnie WordPressa. Ten system CMS posiada wiele przydatnych narzędzi, które ułatwią Ci przejście przez proces tworzenia strony internetowej. 

Strony internetowe dla firm

Dzięki profesjonalnie stworzonej stronie internetowej dla Twojej firmy jesteś w stanie pokazać się z jak najlepszej strony swoim klientom. Ponadto, strony internetowe dla firm zoptymalizowane pod kątem SEO będą generować duży ruch, a co za tym idzie, więcej osób dowie się o Twojej działalności. 

Portfolio

Osoby działające w branży kreatywnej wiedzą, jak ważne jest odpowiednie wyeksponowanie swojej działalności. Strona internetowa na WordPress daje możliwość zaprezentowania Twojej twórczości w łatwy i niedrogi sposób, co zdecydowanie przełoży się na większą liczbę telefonów od osób zainteresowanych skorzystaniem z Twoich usług. 

Strona na WordPress – ogromne możliwości

Tworzenie stron internetowych wielu osobom kojarzy się ze skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Niemniej, przy wykorzystaniu WordPressa jesteśmy w stanie stworzyć projekty o różnym poziomie zaawansowania. Intuicyjny system daje możliwość stworzenia platformy, która nie tylko będzie przyjazna SEO, ale przede wszystkim będzie bezpieczna i prosta w administrowaniu.

 

Źródła:

https://wordpress.com/